ROX30010K0FNF5
Mfr.Part #
ROX30010K0FNF5
Description
RES 10K OHM 1% 10W AXIAL
Power (Watts) :
10W
Resistance :
10kOhms
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
ROX30010K0FNF5
Vishay / Dale ROX30010K0FNF5
10kOhms, 10W, Metal Oxide Film,