ROX30010K0FKF5T
Mfr.Part #
ROX30010K0FKF5T
Description
RES 10K OHM 1% 10W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
10W
Resistance :
10kOhms
Tolerance :
±1%
Datasheets
ROX30010K0FKF5T
Vishay / Dale ROX30010K0FKF5T
10kOhms, 10W, Metal Oxide Film,