Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 36-48V 2A
Stock
33
In Stock :
33
Height :
34.798mm
Max Input Current :
1.1A
ROHS3 Compliant
Output Power :
96W
Efficiency :
88.5%
Voltage - Isolation :
3.75kV
Approval Agency :
CB, CE, PSE, TUV, UR
Voltage - Output 1 :
48V
Mount :
Panel, Screw
Current - Output 1 :
2A
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Depth :
70.5mm
Voltage - Output :
36V~48V
Max Output Power :
96W
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Radiation Hardening :
No
Output Current :
2A
Size / Dimension :
7.87Lx2.78W x 1.38 H 200.0mmx70.5mmx35.0mm
Number of Outputs :
1
Max Output Current :
2A
Voltage - Rated :
370V
Series :
PLN-100 (100W)
Operating Temperature :
-30°C~50°C