Manufacturer
MEAN WELL
Package / Case
100
Datasheet
Download
Description
LED DVR CC/CV AC/DC 11.25-15V 5A
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Feature :
OCP, OTP, OVP, SCP
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination Style :
Wire Leads
Height :
35.052mm
Max Output Power :
75W
Max Input Current :
900mA
Package / Case :
100
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Topology :
AC DC Converter
Current - Output 1 :
5A
Size / Dimension :
7.87Lx2.78W x 1.38 H 200.0mmx70.5mmx35.0mm
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Color :
White
Efficiency :
85%
Operating Temperature :
-30°C~50°C
Number of Pins :
5
Mount :
Screw
Voltage - Output 1 :
15V
Ratings :
IP64
Approval Agency :
CB, CE, cURus, PSE, TUV
Output Current :
5A
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Isolation :
3.75kV
Lead Free :
Lead Free
Number of Outputs :
1
Voltage - Output :
11.25V~15V