Manufacturer
MEAN WELL
Package / Case
100
Datasheet
Download
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 15-20V 4.8A
Max Output Power :
96W
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Operating Temperature :
-30°C~50°C
Series :
PLN-100 (100W)
Voltage - Isolation :
3.75kV
Size / Dimension :
7.87Lx2.78W x 1.38 H 200.0mmx70.5mmx35.0mm
Current - Output 1 :
4.8A
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Output 1 :
20V
Voltage - Output :
15V~20V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
100
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Termination Style :
Wire Leads
Mounting Type :
Chassis Mount
Max Input Current :
1.1A
Voltage - Rated :
370V
Efficiency :
88.5%
Output Current :
4.8A
Mount :
Screw
Height :
34.798mm