PCV200-BR
Mfr.Part #
PCV200-BR
Description
CBI LED T-1 3/4 5MM RIGHT ANGLE
Lens Type :
Diffused
Terminal Pitch :
2.54mm
Published :
Current :
20mA
Luminous Intensity :
14.0 mcd
Wavelength - Peak :
635nm
Color :
Red
Viewing Angle :
60°
Overall Height :
11.3mm
Millicandela Rating :
14mcd
Lens Size :
5mm T-1 3/4
Datasheets
PCV200-BR
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING