PCV200-BCA
Mfr.Part #
PCV200-BCA
Description
CBI LED T-1 3/4 5MM VERTICAL MOU
Wavelength - Peak :
583nm
Lens Size :
5mm T-1 3/4
Color :
Amber
Lens Type :
TINTED
Millicandela Rating :
120mcd
Terminal Pitch :
2.54mm
Overall Height :
11.3mm
Current :
20mA
Viewing Angle :
35°
Luminous Intensity :
100.0 mcd
Datasheets
PCV200-BCA
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING