PCV200-BCG
Mfr.Part #
PCV200-BCG
Description
CBI LED T-1 3/4 5MM VERTICAL MOU
Color :
Green
Lens Type :
TINTED
Overall Height :
11.3mm
Luminous Intensity :
80.0 mcd
Wavelength - Peak :
565nm
Millicandela Rating :
80mcd
Current :
20mA
Terminal Pitch :
2.54mm
Viewing Angle :
24°
Lens Size :
5mm T-1 3/4
Datasheets
PCV200-BCG
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING