NOSE337M006S0100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NOSE337M006S0100
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
OXICAP
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Niobium Oxide Capacitors
Number of Pins :
2
Pbfree Code :
yes
Depth :
4.3mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Dielectric Material :
NIOBIUM
Mount :
Surface Mount
Ripple Current :
1.407A
Voltage - Rated DC :
6.3V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
21 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, 13 INCH
Leakage Current :
39.6μA
Width :
4.3mm
Capacitor Type :
SPECIAL CAPACITOR
Terminal Shape :
J BEND
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100MOhm
Max Operating Temperature :
125°C
Connector Type :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
6.3V
Height :
4.3mm
Package / Case :
Capacitance :
330µF