NOSE337M006R0100
Mfr.Part #
NOSE337M006R0100
Description
CAP NIOB OXI 330UF 20% 6.3V 2917
Voltage - Rated DC :
6.3V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Manufacturer Size Code :
E
Ripple Current :
1.407A
Tolerance :
±20%
Length :
7.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100MOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
4.3mm
Dissipation Factor :
12%
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Capacitance :
330µF
JESD-609 Code :
e3
Radiation Hardening :
No
Dielectric Material :
Niobium Oxide
Resistance :
100MOhm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Case Code (Metric) :
Current - Leakage :
39.6μA
Lead Free :
Lead Free
Series :
OxiCap® NOS
Height :
4.3mm