MM035C103KCZ2A
Mfr.Part #
MM035C103KCZ2A
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Capacitance :
10000pF
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.029 0.74mm
Datasheets
MM035C103KCZ2A
KYOCERA AVX MM035C103KCZ2A
MM 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)