MM031A220JCT2A
Mfr.Part #
MM031A220JCT2A
Description
CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.029 0.74mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
22pF
Tolerance :
±5%
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
MM031A220JCT2A
KYOCERA AVX MM031A220JCT2A
MM 22pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)