MM031A100JCT2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MM031A100JCT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Published :
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.029 0.74mm
Capacitance :
10pF
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Series :
MM
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Medical, Non-Critical
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
MM031A100JCT2A
KYOCERA AVX MM031A100JCT2A
MM 10pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)