MM035A101JCT2A
Mfr.Part #
MM035A101JCT2A
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.029 0.74mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Capacitance :
100pF
Datasheets
MM035A101JCT2A
KYOCERA AVX MM035A101JCT2A
MM 100pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)