MM033C104KCZ2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MM033C104KCZ2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603
Stock
47
In Stock :
47
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.029 0.74mm
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
MM
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.1μF
Factory Lead Time :
20 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Medical, Non-Critical
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Datasheets
MM033C104KCZ2A
KYOCERA AVX MM033C104KCZ2A
MM 0.1μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)