MCT06030C1002FPW00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MCT06030C1002FPW00
Manufacturer
Vishay
Description
RES SMD 10K OHM 1% 1/8W 0603
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
838.2μm
Power Dissipation-Max :
100mW
Lead Free :
Lead Free
Depth :
850μm
Number of Terminations :
2
Military Standard :
Not
Packaging :
Tape and Reel
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
558.8μm
Resistance :
10kOhm
Composition :
Thin Film
Length :
1.5494mm
Tolerance :
1%
Package / Case :
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Vishay MCT06030C1002FPW00
Thin Film, 10kOhm, 1%,