MCT06030C1000FPW00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MCT06030C1000FPW00
Manufacturer
Vishay
Description
RES SMD 100 OHM 1% 1/8W 0603
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power Dissipation-Max :
100mW
Depth :
850μm
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
838.2μm
Packaging :
Tape and Reel
Military Standard :
Not
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
100Ohm
Package / Case :
Length :
1.5494mm
Height :
558.8μm
Tolerance :
1%
Lead Free :
Lead Free
Number of Terminations :
2
Composition :
Thin Film
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Vishay MCT06030C1000FPW00
Thin Film, 100Ohm, 1%,