MCT06030C1002FP50S
Mfr.Part #
MCT06030C1002FP50S
Description
RES 10K OHM 1% 1/8W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
10kOhms
Tolerance :
±1%
Feature :
Anti-Sulfur
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
MCT - Professional
Factory Lead Time :
10 Weeks
Vishay MCT06030C1002FP50S
MCT - Professional Series, Thin Film, 10kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C