MAT10110
Mfr.Part #
MAT10110
Description
RF ATTENUATOR 11DB DIE
Stock
500
In Stock :
500
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Frequency Range :
0Hz~40GHz
Operating Temperature (Max) :
150°C
Attenuation Value :
11dB
Power (Watts) :
2W
Operating Frequency-Max :
20000MHz
Insertion Loss (Max) :
0.4 dB
Published :
2016
Datasheets
MAT10110
MACOM Technology Solutions MAT10110
FIXED ATTENUATOR 0Hz~40GHz 11dB Die Tray COMPONENT 20000MHz 33.01dBm
MAT10110 Overview
MAT10110 Features
Type of FIXED ATTENUATOR
MAT10110 Applications
There are a lot of M/A-Com Technology Solutions
MAT10110 Attenuators applications.
  • Cellular
  • LTE
  • UMB
  • GSM
  • WCDMA
Manufacturer related products
    CAP SILICON 20PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1.5PF 10% SMD
    CAP SILICON 100PF 20% SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1PF 20% 50V SMD