MAT10100
Mfr.Part #
MAT10100
Description
RF ATTENUATOR 10DB DIE
Stock
200
In Stock :
200
Operating Temperature (Max) :
150°C
Published :
2016
Frequency Range :
0Hz~40GHz
Operating Frequency-Max :
20000MHz
Attenuation Value :
10dB
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Insertion Loss (Max) :
0.35 dB
Power (Watts) :
2W
Datasheets
MAT10100
MACOM Technology Solutions MAT10100
FIXED ATTENUATOR 0Hz~40GHz 10dB Die Tray COMPONENT 20000MHz 33.01dBm
MAT10100 Overview
MAT10100 Features
Type of FIXED ATTENUATOR
MAT10100 Applications
There are a lot of M/A-Com Technology Solutions
MAT10100 Attenuators applications.
  • LTE
  • UMB
  • GSM
  • WCDMA
  • TD-SCDMA
Manufacturer related products
    CAP SILICON 20PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1.5PF 10% SMD
    CAP SILICON 100PF 20% SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1PF 20% 50V SMD