MAT10080
Mfr.Part #
MAT10080
Description
RF ATTENUATOR 8DB DIE
Stock
200
In Stock :
200
Frequency Range :
0Hz~40GHz
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature (Max) :
150°C
Attenuation Value :
8dB
Published :
2016
Insertion Loss (Max) :
0.35 dB
Operating Frequency-Max :
20000MHz
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Datasheets
MAT10080
MACOM Technology Solutions MAT10080
FIXED ATTENUATOR 0Hz~40GHz 8dB Die Tray COMPONENT 20000MHz 33.01dBm
MAT10080 Overview
MAT10080 Features
Type of FIXED ATTENUATOR
MAT10080 Applications
There are a lot of M/A-Com Technology Solutions
MAT10080 Attenuators applications.
  • Access points
  • Cellular
  • LTE
  • UMB
Manufacturer related products
    CAP SILICON 20PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1.5PF 10% SMD
    CAP SILICON 100PF 20% SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1PF 20% 50V SMD