MAT10050
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MAT10050
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Package / Case
Die
Datasheet
Download
Description
RF ATTENUATOR 5DB DIE
Manufacturer :
MACOM Technology Solutions
Product Category :
Attenuators
Frequency Range :
0Hz~40GHz
Input Power-Max (CW) :
33.01dBm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Operating Temperature (Max) :
150°C
Attenuation Value :
5dB
RF/Microwave Device Type :
FIXED ATTENUATOR
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Package / Case :
Die
Factory Lead Time :
2 Weeks
Packaging :
Tray
Operating Frequency-Max :
20000MHz
Insertion Loss (Max) :
0.3 dB
Power (Watts) :
2W
Construction :
COMPONENT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
MAT10050
MACOM Technology Solutions MAT10050
FIXED ATTENUATOR 0Hz~40GHz 5dB Die Tray COMPONENT 20000MHz 33.01dBm
MAT10050 Overview
MAT10050 Features
Type of FIXED ATTENUATOR
MAT10050 Applications
There are a lot of M/A-Com Technology Solutions
MAT10050 Attenuators applications.
  • WiMAX
  • WiBN
  • Fixed Wireless
  • Test Equipment
  • Sensors
  • GSM
  • WCDMA
  • TD-SCDMA
  • Optical transmission devices
  • Measuring for data transmission
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 20PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1.5PF 10% SMD
    CAP SILICON 100PF 20% SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1PF 20% 50V SMD