MA01R080VABBR600
Mfr.Part #
MA01R080VABBR600
Description
CONN RIGID SIDE STR 80 POS
Stock
386
In Stock :
386
Base Product Number :
MA01R
Mated Stacking Heights :
14mm
Connector Type :
Receptacle, Outer Shroud Contacts
Number of Positions :
80
Height Above Board :
0.260 (6.60mm)
Voltage Rating :
50 VAC
Pitch :
0.025 (0.64mm)
Datasheets
MA01R080VABBR600
JAE Electronics MA01R080VABBR600
Receptacle, Outer Shroud Contacts 2 Rows 0.025 (0.64mm) Surface Mount 80 Positions MA01 Gold Copper Alloy