MA01F080VABBR300
Mfr.Part #
MA01F080VABBR300
Description
CONN FLOATING SIDE STR 80 POS
Stock
308
In Stock :
308
Number of Positions :
80 Position
Voltage Rating :
50 VAC
Height Above Board :
0.484 (12.29mm)
Packaging :
Cut Tape
Connectors
Mounting Angle :
Straight
Mounting Style :
PCB Mount
Pitch :
0.635 mm
Base Product Number :
MA01F
Connector Type :
Plug, Center Strip Contacts
Mated Stacking Heights :
14mm
RoHS :
Details
Datasheets
MA01F080VABBR300
JAE Electronics MA01F080VABBR300
Plug, Center Strip Contacts Cut Tape 2 Rows 0.635 mm Surface Mount 80 Position Positions MA01 Gold Copper Alloy