IS46LD32128A-18BPLA2
Mfr.Part #
IS46LD32128A-18BPLA2
Package / Case
168-VFBGA
Datasheet
Download
Description
IC DRAM
Access Time :
5.5 ns
Number of Functions :
1
Operating Mode :
SYNCHRONOUS
Memory Interface :
HSUL_12
Access Mode :
MULTI BANK PAGE BURST
Series :
Automotive, AEC-Q100
Memory Size :
4Gbit
Memory Organization :
128M x 32
Terminal Pitch :
0.5 mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
1.3 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TC)
1
Product Status :
Obsolete
Seal :
yes
Current Rating :
10 A @ 125 VAC, 250 VAC, 3 A @ 480 VAC
Number of Words :
134217728 words
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.14 V
Write Cycle Time - Word, Page :
15ns
Number of Terminals :
168
Length :
12 mm
Width :
12 mm
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
SELF REFRESH; IT ALSO REQUIRES 1.8V NOM
Package / Case :
168-VFBGA
Package Shape :
Square
Voltage - Supply :
1.14V ~ 1.3V, 1.7V ~ 1.95V
Package :
Tray
Organization :
128MX32
Clock Frequency :
533 MHz