FM0207FTE52-75R
Mfr.Part #
FM0207FTE52-75R
Description
RES 75 OHM 1% 0.6W AXIAL
Resistance :
75Ohm
Power (Watts) :
0.6W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
FM0
Published :
Datasheets
FM0207FTE52-75R
YAGEO FM0207FTE52-75R
75Ohm, 0.6W, Metal Film,