FM0204JT-52-100R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FM0204JT-52-100R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100 OHM 5% 0.4W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Package / Case :
Axial
Series :
FM0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Terminations :
2
Feature :
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
100Ohm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
FM0204JT-52-100R
YAGEO FM0204JT-52-100R
100Ohm, 0.4W, Metal Film,