FM0204JT-52-13R
Mfr.Part #
FM0204JT-52-13R
Description
RES 13 OHM 5% 0.4W AXIAL
Resistance :
13Ohms
Power (Watts) :
0.4W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Supplier Device Package :
Datasheets
FM0204JT-52-13R
YAGEO FM0204JT-52-13R
13Ohms, 0.4W, Metal Film,