FM0204JT-52-130K
Mfr.Part #
FM0204JT-52-130K
Description
RES 130K OHM 5% 0.4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.4W
Resistance :
130kOhm
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
FM0204JT-52-130K
YAGEO FM0204JT-52-130K
130kOhm, 0.4W, Metal Film,