FM0204JT-52-12R
Mfr.Part #
FM0204JT-52-12R
Description
RES 12 OHM 5% 0.4W AXIAL
Resistance :
12Ohm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FM0204JT-52-12R
YAGEO FM0204JT-52-12R
12Ohm, 0.4W, Metal Film,