EAM-30-101
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EAM-30-101
Manufacturer
Cosel
Description
LINE FILTER 250VDC/VAC 30A CHAS
Stock
4
In Stock :
4
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Power Line Filter Modules
Termination Style :
Terminal Block
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Chassis Mount
High Pot :
2500 V
Series :
EAM
Factory Lead Time :
6 Weeks
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Frequency :
60Hz Hz
Configuration :
Single Stage
Voltage - Rated DC :
250V
Length :
85mm
Approval Agency :
cURus, VDE
Current Rating :
30A
Published :
2010
Height :
30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Leakage Current :
12.5μA
Termination :
Screw
Voltage - Rated AC :
250V
Packaging :
Box
Width :
39mm