EAM-03-221-D
Mfr.Part #
EAM-03-221-D
Description
LINE FILTER 250VDC/VAC 3A DIN
Height :
30mm
Configuration :
Single Stage
Leakage Current :
25μA
Operating Frequency :
60Hz Hz
Voltage - Rated DC :
250V
Voltage - Rated AC :
250V
Current Rating :
3A
Width :
39mm
Reach Compliance Code :
Unknown
High Pot :
2500 V
Capacitance :
220pF
Termination :
Screw
Length :
85mm