EAM-03-101-D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EAM-03-101-D
Manufacturer
Cosel
Description
LINE FILTER 250VDC/VAC 3A DIN
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Power Line Filter Modules
Mounting Type :
DIN Rail
Series :
EAM
Termination Style :
Terminal Block
Length :
85mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
250V
Packaging :
Box
Current Rating :
3A
Factory Lead Time :
6 Weeks
Published :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Height :
30mm
Capacitance :
100pF
Reach Compliance Code :
Unknown
Filter Type :
Single Phase
Leakage Current :
12.5μA
Approval Agency :
cURus, VDE
Voltage - Rated AC :
250V
Operating Frequency :
60Hz Hz