EAM-06-221-D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EAM-06-221-D
Manufacturer
Cosel
Description
LINE FILTER 250VDC/VAC 6A DIN
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Power Line Filter Modules
Mounting Type :
DIN Rail
Width :
39mm
Length :
85mm
Published :
Termination :
Screw
Factory Lead Time :
6 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Configuration :
Single Stage
Applications :
GENERAL PURPOSE
Physical Dimension :
L85.0XB39.0XH30.0 (mm)/L3.346XB1.535XH1.181 (inch)
Current Rating :
6A
Filter Type :
Single Phase
High Pot :
2500 V
Series :
EAM
Approval Agency :
cURus, VDE
Termination Style :
Terminal Block
Voltage - Rated AC :
250V
Leakage Current :
25μA
Height :
30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Box
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Frequency :
60Hz Hz
Voltage - Rated DC :
250V
Reach Compliance Code :
Unknown
Capacitance :
220pF
Datasheets
EAM-06-221-D
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH