EAM-03-331-D
Mfr.Part #
EAM-03-331-D
Description
LINE FILTER 250VDC/VAC 3A DIN
Length :
85mm
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating :
3A
Leakage Current :
37.5μA
Physical Dimension :
L85.0XB39.0XH30.0 (mm)/L3.346XB1.535XH1.181 (inch)
Voltage - Rated DC :
250V
Voltage - Rated AC :
250V
Capacitance :
330pF
Height :
30mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
High Pot :
2500 V
Operating Frequency :
60Hz Hz
Width :
39mm
Screw
Datasheets
EAM-03-331-D
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH