DR4560D45RPJ
Mfr.Part #
DR4560D45RPJ
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
Package / Case
SSR with Integrated Heat Sink
Datasheet
Download
Description
SSR RELAY SPST-NO 45A 48-600V
Solid State Relays
Mounting Type :
DIN Rail
Published :
Voltage - Load :
48V~600V
Termination Style :
Spring Terminal
Package / Case :
SSR with Integrated Heat Sink
Output Type :
AC
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
6 Weeks
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Input :
4V~32VDC
Series :
DR45
Load Current :
45A
Datasheets
DR4560D45RPJ
Sensata Technologies – Crydom DR4560D45RPJ
Manufacturer related products
    BRIDGE RECT 1P 400V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 1P 1.2KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 600V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.4KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.6KV 100A MODULE
Catalog related products
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
  • Panasonic
    SSR RELAY DPST-NO 130MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NC 100MA 0-400V
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V