DR454120.3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DR454120.3
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
Package / Case
Hockey Puck with Heat Sink
Datasheet
Download
Description
SSR RELAY SPST-NO 26A 48-660V
Manufacturer :
Sensata Technologies – Crydom
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Series :
DR
Package / Case :
Hockey Puck with Heat Sink
Output Type :
AC
Voltage - Input :
4V~32VDC
Voltage - Load :
48V~660V
Mounting Type :
DIN Rail
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination Style :
Screw Terminal
Packaging :
Bulk
Load Current :
26A
Datasheets
DR454120.3
Sensata Technologies – Crydom DR454120.3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    BRIDGE RECT 1P 400V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 1P 1.2KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 600V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.4KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.6KV 100A MODULE
Catalog related products
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
  • Panasonic
    SSR RELAY DPST-NO 130MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NC 100MA 0-400V
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V