DPFF4S15J
Mfr.Part #
DPFF4S15J
Description
CAP FILM 0.015UF 5% 400VDC RAD
HTS Code :
Custom Capabilities :
Leads May Be Straight or Formed
Capacitance :
0.015µF
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated DC :
400V
Voltage - Rated AC :
200V
Height Seated (Max) :
0.449 11.40mm
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.752Lx0.449W 19.10mmx11.40mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.374 9.50mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lead Pitch :
9.4996mm