DPFF12D47J-F
Mfr.Part #
DPFF12D47J-F
Description
CAP FILM 4700PF 5% 1.2KVDC RAD
Length :
33mm
REACH SVHC :
Unknown
Dielectric :
PP
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1200V
Voltage - Rated AC :
475V
Width :
12.7mm
Voltage - Rated DC :
1.2kV
Lead Spacing :
0.720 18.30mm
Height Seated (Max) :
0.500 12.70mm
Capacitance :
4700pF
Life (Hours) :
500 hours
Lead Pitch :
18.3mm
Number of Terminations :
2
Published :
Size / Dimension :
1.299Lx0.500W 33.00mmx12.70mm
Tolerance :
±5%