DPFF12D47J
Mfr.Part #
DPFF12D47J
Description
CAP FILM 4700PF 5% 1.2KVDC RAD
PC Pins
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 475
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1200V
Capacitance :
4700pF
Voltage - Rated AC :
475V
Size / Dimension :
1.299Lx0.500W 33.00mmx12.70mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.720 18.30mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
HTS Code :
Life (Hours) :
500 hours
REACH SVHC :
Unknown
Voltage - Rated DC :
1.2kV
Height Seated (Max) :
0.500 12.70mm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~105°C
PP
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
Wire
Lead Pitch :
18.3mm
Width :
12.7mm
Length :
33mm