DPFF2S68J-F
Mfr.Part #
DPFF2S68J-F
Description
CAP FILM 0.068UF 5% 250VDC RAD
Tin (Sn)
REACH SVHC :
Unknown
Width :
11.4mm
Length :
24.1mm
Voltage - Rated DC :
250V
Size Code :
Lead Pitch :
9.5mm
Capacitance :
0.068μF
Polypropylene (PP), Metallized
Factory Lead Time :
12 Weeks
Life (Hours) :
500 hours
Size / Dimension :
0.949Lx0.449W 24.10mmx11.40mm
Voltage - Rated AC :
155V
Through Hole
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 155
Tolerance :
±5%