DPFF2S47J-F
Mfr.Part #
DPFF2S47J-F
Description
CAP FILM 0.047UF 5% 250VDC RAD
Capacitance :
0.047µF
Lead Spacing :
0.374 9.50mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.402 10.20mm
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
250V
Through Hole
Terminal Pitch :
9.5mm
Size Code :
Width :
10.2mm
Size / Dimension :
0.949Lx0.402W 24.10mmx10.20mm
Bulk
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 155
Voltage - Rated AC :
155V
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Length :
24.1mm
Lead Pitch :
9.4996mm
Tolerance :
±5%