DPFF2P27J-F
Mfr.Part #
DPFF2P27J-F
Description
CAP FILM 0.27UF 5% 250VDC RADIAL
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.27μF
Width :
16.5mm
Lead Spacing :
1.094 27.80mm
Bulk
REACH SVHC :
Unknown
FILM CAPACITOR
JESD-609 Code :
e3
Length :
43.2mm
Voltage - Rated AC :
155V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Life (Hours) :
500 hours
Size / Dimension :
1.701Lx0.650W 43.20mmx16.50mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm
Voltage - Rated DC :
250V
Lead Pitch :
27.8mm