DPFF2P22J-F
Mfr.Part #
DPFF2P22J-F
Description
CAP FILM 0.22UF 5% 250VDC RADIAL
Tolerance :
±5%
Published :
Terminal Pitch :
18.3mm
Voltage - Rated DC :
250V
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Mount :
Through Hole
Lead Diameter :
800 µm
FILM CAPACITOR
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 155
Size / Dimension :
1.299Lx0.618W 33.00mmx15.70mm
Voltage - Rated AC :
155V
Length :
33mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Lead Pitch :
18.288mm
Height Seated (Max) :
0.618 15.70mm
Width :
15.7mm
Capacitance :
0.22µF
Lead Spacing :
0.720 18.30mm