DPFF16S22J
Mfr.Part #
DPFF16S22J
Description
CAP FILM 0.022UF 5% 1.6KVDC RAD
Lead Spacing :
1.094 27.80mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
800 µm
Terminal Pitch :
27.8mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 500
Terminal Shape :
Wire
Mounting Type :
Through Hole
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Published :
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Size / Dimension :
1.701Lx0.850W 43.20mmx21.60mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1600V
Length :
43.2mm
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.022µF
Lead Pitch :
27.813mm
Voltage - Rated AC :
500V