DPFF16D33J-F
Mfr.Part #
DPFF16D33J-F
Description
CAP FILM 3300PF 5% 1.6KVDC RAD
Voltage - Rated AC :
500V
Terminal Pitch :
18.3mm
Lead Pitch :
18.288mm
PP
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Length :
33mm
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1600V
Lead Spacing :
0.720 18.30mm
Size / Dimension :
1.299Lx0.551W 33.00mmx14.00mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
3300pF
Width :
14mm
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Tolerance :
±5%