DPFF16D22J-F
Mfr.Part #
DPFF16D22J-F
Description
CAP FILM 2200PF 5% 1.6KVDC RAD
Voltage - Rated DC :
1.6kV
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.500 12.70mm
Capacitance :
2200pF
Terminal Pitch :
18.3mm
Voltage - Rated AC :
500V
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 500
Length :
33mm
Lead Pitch :
18.288mm
Width :
12.7mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1600V
Lead Spacing :
0.720 18.30mm
Tolerance :
±5%
Radial
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Size / Dimension :
1.299Lx0.500W 33.00mmx12.70mm