DF70854AN80FPV
Mfr.Part #
DF70854AN80FPV
Package / Case
144-LQFP
Description
IC MCU 32BIT 256KB FLSH 144LFQFP
Frequency :
80MHz
Mount :
Surface Mount
Access Time :
80 μs
Interface :
EBI/EMI, I2C, SCI, USART
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Oscillator Type :
Internal
Base Part Number :
DF70854
Program Memory Size :
256KB 256K x 8
RAM Size :
16K x 8
Number of I/O :
100
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-20°C~85°C TA
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~5.5V