DF70845AN80FPV
Mfr.Part #
DF70845AN80FPV
Package / Case
112-LQFP
Description
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 112LQFP
Microcontrollers
Number of Pins :
112
24 Weeks
Access Time :
80 μs
Program Memory Size :
512KB 512K x 8
Program Memory Type :
Flash
Radiation Hardening :
No
Number of UART Channels :
4
Peripherals :
DMA, POR, PWM, WDT
RAM Size :
32K x 8
Number of I/O :
76
Package / Case :
112-LQFP
Mounting Type :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~5.5V
Operating Temperature :
-20°C~85°C TA
Oscillator Type :
Internal
Memory Size :
512kB
SuperH® SH7080
Lead Free :
Lead Free
Base Part Number :
DF70845
Data Converter :
A/D 8x10b
Frequency :
80MHz