DF20EF-20DP-1V(65)
Mfr.Part #
DF20EF-20DP-1V(65)
Description
CONN HEADER SMD 20POS 1MM
Operating Temperature :
-35°C ~ 85°C
Number of Positions :
20
Insulation Height :
0.181 (4.60mm)
Pitch - Mating :
0.039 (1.00mm)
Active
Contact Plating :
Gold Plated Contacts
Contact Finish Thickness - Mating :
Package :
Tube
Contact Length - Mating :
Packaging :
Tube
Features :
Solder Retention
Row Spacing - Mating :
0.039 (1.00mm)
Board to Cable/Wire
Datasheets
DF20EF-20DP-1V(65)
2 Rows Header Tube 20 Positions Surface Mount Male Pin DF20